top of page

Hudba v obrazech

Musím se s vámi podělit o něco, co mi dělá neskutečnou radost! Rozjíždí se totiž něco úplně nového! Hudba v obrazech - to je projekt, který připravuje skvělý houslový virtuos Jaroslav Svěcený spolu s mojí báječnou kurátorkou Reny Mužíkovou. Jaroslav Svěcený se totiž rozhodl, že propojí hudbu s výtvarnem. Malby budou doplňovat houslové tóny, které zase nazpátek rozehrají obrazy. A já mám neskutečnou radost, a je mi ctí, že mne do projektu přizvali! A co víc - dokonce jsem první umělec, se kterým projekt poprvé vyzkoušeli!:) Byli jsme trochu napjatí, jak to bude celé fungovat - a vyšlo to více než dobře!

Ve čtvrtek se v pražském Violinu rozezněl nádherný koncert mezi obrazy. Vystavili jsme několik pláten z mé série Voynichův rukopis, a pak také portréty dívek - princezen (výběr skladeb od Václava Trojana byl k těmto portrétům geniální!). Ohlasy byly velmi pozitivní, generálka tudíž dopadla na jedničku - takže čekejte další hudbu v obrazech.

Ještě jednou děkuji nejen za příležitost, ale i za krásný čtvrteční koncert! Musím říct, že i pro mne to byl zcela nový zážitek, vidět svoje obrazy za zvuků nádherné hudby v podání Jaroslava Svěceného a akordeonisty Ladislava Horáka.19 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page