top of page

Odhalení nové obrazové série

S radostí vám konečně odhaluji projekt, který jsem dlouho držela pod pokličkou. Ano, nastal ten správný čas vás nechat nahlédnout do své nové obrazové série, na které jsem intenzivně pracovala. Jak jsem zmínila v předchozích příspěvcích, bylo těžké toto tajemství udržet, protože obrazy začaly zaplňovat můj ateliér a návštěvníci si jich nemohli nevšimnout. Ohlasy byly velmi pozitivní, což mě mile překvapilo, vzhledem k tomu, že se jedná o něco úplně nového.


"Blázen II"

Klára Sedlo; nová obrazová série; Tarot karty

olej na plátně, 90 x 60 cm, 2024.


Představte si, že v ruce držíte tarotovou kartu ze 17. století. Tento obraz je součástí větší série, kterou představím v říjnu v Praze. Vyobrazení je založeno na tarotových kartách ze 16. a 17. století (ale i mladších), které typicky zobrazují blázna jako šaška se psem (nebo kočkou), který blázna kouše do zadní části těla nebo tahá za nohavici.


Pro ty, kteří mají zájem o tuto mystickou a historickou reprezentaci, jsem vytvořila dvě varianty: tradiční s kousavým psem a klidnější verzi, kde pes stojí poslušně. První varianta byla klidnější, ale cítila jsem potřebu přidat i tu klasickou, hravější variantu s kousavým pejskem.


Obrazovou sérii představím v říjnu v Praze. A, podobně jako to bylo u Voynichových rostlin, kdo by chtěl prodejní portfolio karet dostat ještě před výstavou, napište mi zprávu, budu rozesílat koncem léta.


Comments


bottom of page