top of page

NOVÁ OBRAZOVÁ SÉRIE

Mám v ateliéru tajemství. Cože? No vážně... Obrazy, které jste ještě neviděli. Schovávám si je. Tajím je. Poslední rok cítím, že v mé tvorbě přichází něco zlomového, něco nového, ale ne a ne "to" na plátně vykrystalizovat. Ta tíha nového nápadu byla fyzicky znát. Pořád jsem se k tomu blížila, ale nějak to nešlo doťuknout.


Až před nějakou dobou "to" přišlo. V době, kdy jsem dokončila Voynichovky pro Gomu, jsem měla konečně volnou hlavu, experimentovala jsem, a pak mi to docvaklo. Sedla jsem si ke stojanu a najednou na plátně bylo "to". Heuréka! Pocit, když jsem "to" viděla před sebou, byl nepopsatelný. Další tři dny jsem nenamalovala nic, z nadšení i šoku, že jsem na "to" konečně přišla.


Ale pak jsem pokračovala. Namalovala jsem další a další obrazy ve stejném duchu. Nová série, nová forma. Je to úplně jiné - jakože vážně. Ti, co "to" u mě viděli, byli nadšení a rovnou se dožadovali poslání celé série, až bude hotovo.


Malý náhled do velké záhady:

Detail z nové obrazové série Kláry Sedlo;

Jinak, stejně jako v případě Voynicha, už dělám seznam 😃 Pokud by chtěl někdo poslat prodejní portfolio s novou sérií ještě před výstavou, dejte mi vědět do zprávy :)

Comentarios


bottom of page