Knížka k obrazům, obrazy s knížkou

Spousta lidí se mě na ArtPrague ptala na význam těch hadů-ďáblíků v mých obrazech. Proč jsou všude čerti a co to přesně znamená.
I kvůli tomu jsem napsala povídku - o Haďáblech, o poznání skrz temnotu a o tom, co to vlastně je hřích. Pokud vše klapne, vydám ji v červnu v nákladu 15-20 kusů, každou s cca 7mi originálními ilustracemi, vázanou v olejomalbě.

Takže držte palce a těšte se, a tady krátké úryvky, ať víte, na co že se to těšíte:

,,Hele koleje...Koleje, no jo, fakt.. Jak od důlních vozíků..No a tak dopředu, co dál s časem než dopředu, a vepředu však - o kilometr dál - v tom tam! Další Haďábel. Spí, celý modrý jako moře. A další dveře - tentokrát jasně oranžové, už předem oprášené (tam asi chodí lidé častěji, haha), se znakem vln. A věty visící ve vzduchu. Jsou přímo zaseknuté v tom tunelu...
,,..musíš se naučit vnímat, jako vzduch kolem vnímat, vnímat všechno čím je vyplněn… “
,,..nedávno mi sem přišli lidé, nějací bio lidé a mluvili o bio sójových párkách a já jim řekl, že i bio sójové párky jsou hnus…”
hned vedle pak se tunelem nese:
,,a tam dva kameny, přesně vybalancované. “
a o kus dál zas
,,naštěstí mezi bytem a stěnou je ještě prostor, plný trubek od topení a teplé vody a tam se lze schovat….”"

,,
modré nebe, nekonečné a přesto zlatem krásy a krásným zlatem, ne vlastně je to spíš duha, orámované. I když to vizuálně zní snad jako kýč je to vlastně klid v pravé podobě, protože všude rozléhá se napříč světem ultraoranžové vlnění ze slunce. Ultraoranžové vlnění je vlněním naprostého štěstí a absence strachu. Komplementární k němu je ultramodrá barva, barva ultrasmutku, proto na světě existuje-li někde oranžová, existuje ve vašem otisku na sítnici modrá, a stejně tak u nálad, aby pozitivní a negativní bylo v rovnováze.To vlnění je naší fyzikou nezmapované, ultraoranžová nepokračuje totiž spektrem ani vpřed ani vzad, ale do strany, stejně jako z tunelu nyní Haďábel i Kaes vyšli ven bokem.
,,Tady je však jen pozitivní” říká haďábel, neboť i on je vypravěčem příběhu "