Datum vernisáže!

Takže je to tu! Všichni jste zváni na vernisáž, která se bude konat 6.listopadu cca od 20:30 hodin (čas případně ještě upřesním - sledujte web).  
Adresa je Besední 3, Praha 1 - Malá Strana, je to kousek od zastávky újezd (tzn.tram 12,20,22,9 a 6)

 

A tady ještě krátký text k výstavě:

 

Barrandov - jedno z mála sídlišť, kde se panelové domy ještě nenatírají hromadně na žluto, oranžovo či do pastelově zelených odstínů připomínajících pistáciovou zmrzlinu. Bylo zatím ušetřeno této cukrářské estetiky. A to je dobře.

 

V barrandovské sérii obrazů chci ukázat, že sídliště lze vnímat i jinak, než jak ho vidí většina jeho obyvatel i návštěvníků. Lidé obvykle vidí šeď panelových domů, ale málokdo nahlédne za ni. Mé obrazy jsou jednak pohledem dítěte, které tu vyrůstá - všechny ty větrací šachty kotelen jsou pro něj krásnými ornamenty v prostoru, strojovny výtahů na střechách tajemnými záhadami – a jednak pohledem současným. V době, kdy tvořím tento cyklus, tedy po 20 letech života mezi těmi panely, mi architektura sídliště se všemi svými technickými prvky připadá stále víc fascinující a tajemná.
Struktura zdí, dávno odstraněné kovové sochy, Barrandovský most a zrušená obuv na náměstí i oprýskané žluté zábradlí – to všechno je spletitá krása života, příběhů dětství i dospělosti.

 

A tak se snad nejde divit, že chci svůj Barrandov a jeho neopakovatelně magickou atmosféru zachovat alespoň štětcem na malířských plátnech. Nejvíc mě totiž děsí, že jednou možná přijde někdo, kdo celé to kouzlo natře pistáciově zelenou – a genius loci pak nasedne do autobusu, naposled přejede Barrandovský most a navždy zmizí za řekou.