Výstava Bar Jiný svět

 Bar Jiný svět                            

a další fantazie

 

Výstava probíhá v Divadle Na Prádle, Besední 3, Praha 1, Malá Strana od 2.5. do 30.5.2010, vernisáž začíná 5.5.2010 v 17:30

 

Výstava Bar Jiný svět představuje díla ze stejnojmenného cyklu,  přičemž ji doplňují jednotlivé fantazijní výtvory (Snová zahrada, Katedrála duchů, Démon atd), které s cyklem Bar Jiný svět spojuje právě neskutečno.

 

 

Bar Jiný svět je bar, kde vám místo horkého, studeného nebo odporného nápoje dají horkou, studenou nebo odpornou hlavu. U baru vás obslouží modrý Barman, jako číšník je zaměstnán zelený ďábel se třemi hlasy. U vedlejšího stolku neustále hrají dva hosté s hadími jazyky hru Oko bere, při které jde o to, kdo dříve sebere oko ležící na stole. Kuchař je fialové barvy a je slepý. O zrak přišel při tragické nehodě- někdo mu vrazil rohy zezadu do lebky a vyrazil mu oči zevnitř. Ale jeho pomocnice mu zručně vede ruku mezi potravinami a hrnci.  Kolem vašeho stolu sem tam proběhně žlutý duch s rozbitou hlavou, jenž tu kdysí býval hostem a nad hlavou vám létá oranžový pták podivného vzezření. Pokud prostudujete jeho anatomii, zjistíte, že se skládá vlastně jen z žaludku a trávicí trubice. Odpadky pojídají hnědí tvorové ne nepodobní prasatům - a velmi je to baví.  Na protější stěně visí Zrcadlo, které odráží jen jednu jedinou  bytost na světě. Vedle něj jsou dveře a za nimi dlouhá chodba… Vede do dalších a dalších fantastických světů.

Ač to tak vypadá, bar Jiný svět není děsivé místo, kde se k vám chovají špatně. Je to místo přátelské, jenom trochu šílené. Jako fantazie nás všech.