Novinky

Rychlý portréty...

Sára:) Akryl na plátně, cca 50 cm na výšku i na šířku. 

Změna data vernisáže!!!

Z organizačních důvodů se mění datum vernisáže!!!! Neuvidíme se 6.11. ale UŽ 4.11. a to od osmi hodin. 

Takže v pondělí 4tého ve 20:00 se těště na nové obrazy, hudební doprovod dokreslující celou atmosféru (o ten se postará Raq Edison - https://www.raqedison.com/)  a pohodový večer...:) 
Doražte:)  

událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/612225978813703/?fref=ts 

A ještě máme plakáty!

Tak jsem objevila v tašce v ateliéru ještě pár kusů od domněle vyprodaného Dinosaura a Fialových houbiček. Ostatní plakáty samozřejmě ještě jsou. Nicméně pokud máte zájem a nechcete, aby vám je někdo koupil před nosem, třeba 26.10. v Mladý Boleslavi v U-turn pubu nebo 22.11. v YES klubu v Praze, tak napište na email klarasedlo@seznam.cz. Pošlu klidně i na dobírku, nebo předám v Praze (případně v té Mladé Boleslavi 26.10.)

Knižní zátiší

akryl na kartonu, 70x100 cm. 

A co vy? Čtete? Co právě čtete? 

Úsvit novejch časů......

 
Je to šíleně daleko a blíž než si myslíš. Až uplynou minuty v rocích a roky v minutách, nezbude než čekat na to, co se nám už stalo. Čekání je jistota svýho druhu - každej den slunce vychází a zapadá, listí žloutne, v zimě opadá a tak dál... V rádiu jsme nechali zahrát písničku s věnováním pro všechny, kdo dopadli tak, jak mysleli, že nikdy neskončej.  A ruce namočený v bravách a ředidlech - nikdy jsme nechtěli víc, než svobodu a noční Holešovice. 
Hráli pro nás.

A všechno to je tam venku, pořád na nás čeká celej život. Vzpomínej na to, co bude - právě proto, že se to ještě nestalo (a taky proto, že na minulost se vzpomínat nedá). Doba skončila dřív, než jsem jí stihla prožít, a vlastně je to všechno fuk, protože svůj čas si beztak nosíme v sobě - voní, je náš a na dotek pálí.  

Je to šíleně daleko a blíž než si myslíš - jako každý ráno nad naší Prahou. 

Datum vernisáže!

Takže je to tu! Všichni jste zváni na vernisáž, která se bude konat 6.listopadu cca od 20:30 hodin (čas případně ještě upřesním - sledujte web).  
Adresa je Besední 3, Praha 1 - Malá Strana, je to kousek od zastávky újezd (tzn.tram 12,20,22,9 a 6)

 

A tady ještě krátký text k výstavě:

 

Barrandov - jedno z mála sídlišť, kde se panelové domy ještě nenatírají hromadně na žluto, oranžovo či do pastelově zelených odstínů připomínajících pistáciovou zmrzlinu. Bylo zatím ušetřeno této cukrářské estetiky. A to je dobře.

 

V barrandovské sérii obrazů chci ukázat, že sídliště lze vnímat i jinak, než jak ho vidí většina jeho obyvatel i návštěvníků. Lidé obvykle vidí šeď panelových domů, ale málokdo nahlédne za ni. Mé obrazy jsou jednak pohledem dítěte, které tu vyrůstá - všechny ty větrací šachty kotelen jsou pro něj krásnými ornamenty v prostoru, strojovny výtahů na střechách tajemnými záhadami – a jednak pohledem současným. V době, kdy tvořím tento cyklus, tedy po 20 letech života mezi těmi panely, mi architektura sídliště se všemi svými technickými prvky připadá stále víc fascinující a tajemná.
Struktura zdí, dávno odstraněné kovové sochy, Barrandovský most a zrušená obuv na náměstí i oprýskané žluté zábradlí – to všechno je spletitá krása života, příběhů dětství i dospělosti.

 

A tak se snad nejde divit, že chci svůj Barrandov a jeho neopakovatelně magickou atmosféru zachovat alespoň štětcem na malířských plátnech. Nejvíc mě totiž děsí, že jednou možná přijde někdo, kdo celé to kouzlo natře pistáciově zelenou – a genius loci pak nasedne do autobusu, naposled přejede Barrandovský most a navždy zmizí za řekou. 


Máme tu plakát k výstavě! (a pár dalších dat:))

Původně plánovaný prodej plakátů se přesouvá z 25.října z Liberce na 26.října na akci do Mladé Boleslavi (Night Extended vol.3 - Psytrance night, U-turn pub od 20:00). Tady je odkaz, kde se dozvíte víc https://www.facebook.com/events/217156988439985/ . Takže pokud chcete koupit plakát, pokecat, užít si muziku a tak dále, doražte:)
Krom toho se uvidíme i 22.listopadu na akci v YES klubu, kde bude výstava plakátů. Takže zapište do diářů, a samozřejmě doražte SEM:

 

Datum vernisáže dodám v brzké době :) 
 

Dlouhej den...

Pracuju, maluju, a sem tam mrknu ven z okna na střechu protějšího paneláku a rychle zaznamenám, co vidím... 

5.října, 11:00 - 20:00

Máme tu prvního října a jednu velkou novinu...

....tedy nejdřív musím říct, že se převelice omlouvám za tu dlouhou neohlášenou odmlku - nastaly technické problémy :( Teď už by mělo všechno být v pořádku a pokud jste z toho byli rozmrzelí, následující novinka vás potěší:
Už v listopadu se bude konat výstava, a to v kavárně divadla Na Prádle!!! 

A abyste viděli, že jsem nezahálela, tak tady je jeden zbrusu nový obraz, který budete moct v listopadu taky vidět naživo: 


,,A večer měl život strašně zvláštní odstín..."
(akryl na plátně, 80x100 cm) 

 

Sprejerova zátiší

Tak zas nějaký nový malby...:) 


Sprejerovo zátiší 

akryl na plátně, 50x70

 

 

Caps 
(aneb trysky na spreje)

akryl na plátně, 40x40 cm