Novinky

Co se děje v ateliéru? Aneb nový obraz těsně před dokončením (olej na plátně, 190x290 cm)

Stejně jako v obrazech, které jsou ke zhlédnutí na výstavě Absurdno, i zde pracuji s lineárními motivy, které jsou vpěchovány do rámce iluzivní malby. Kombinace oranžové s modrou v konkrétních tónech a valérech pak dostává tento motiv opticky před plátno, z čehož pak, jak říkají moji spolužáci ,,uplně bolí hlava". (fotka tento optický trik bohužel nezaznamená, takže vám nezbývá, než dorazit v červnu na dny otevřených dvěří :) )

 

 

 

 

ofiko pozvánka druhá verze:)

obrazy, jaké jste ještě neviděli už dnes v 18,00 na Újezdě. Kdo dorazí, neprohloupí!
Uvidíme se na místě! 

Květnová výstava a vernisáž/ May exhibition and vernissage

Důležitá informace, zapište si do diářů/ Important information, open your diary (and for English scroll down:)) :

Díky galerii Pokrk (www.pokrk.cz) se květnu koná má výstava v kavárně Dobrá Trafika na Praze 1.Vernisáž proběhne v úterý 3.5.2016 v 18:00, budu se na všechny těšit!

FB událost:https://www.facebook.com/events/950629881716322/
Adresa: Újezd 400/37, Malá Strana - Praha 1 

Jedná se o první ze série 3 menších výstav, na kterých budu prezentovat práce za poslední rok a půl. Díky velikosti prostor budou k vidění především menší malby, na velká 2 - 3 metrová plátna, která jste mohli zahlédnout jak na webu, tak na Facebooku, si budete muset ještě chvíli počkat- to nejnovější bude ale k vidění na červnových dnech otevřených dveří na AVU (bližší info postupně přidám). 

/
Thanks to Pokrk Gallery (www.pokrk.cz) you can visit my exhibition in Café Dobrá Trafika (Prague 1) during May! And of course don´t forget to visit a vernissage:  Tuesday 3.5.2016, 6 PM! I´m looking forward to see you!

FB event:https://www.facebook.com/events/950629881716322/
Address:Újezd 400/37, Malá Strana - Praha 1 

This exhibition is first of three small exhibitions where I´m going to present my  works mainly from 2015 and 2016. According to size of the space I can´t unfortunately exhibit my big 2-3 meters canvases, which you have maybe seen on Facebook or here on my website. To see those you need to wait a while, or visit Academy of Fine Arts (U Akademie 4, Prague 7) in June - there are going to be open doors for visitors one week and in 1st floor you will find my newest 190x290 cm painting! (I will be updating websites with fresh info) 

Dění / Event

Akryl a olej na plátně, 75 x100 cm, 2016
Acrylic and oil on canvas, 75x100cm, 2016

(Brzy k prodeji na artpit.cz /soon for sale online at artpit.cz)

Sedlo na letošním ročníku ArtPrague!

Už za pár dní začíná 15. ročník veletrhu současného umění v Kafkově domě na nám.F.Kafky (asi 5 kroků od Staromáku :) ). 

Mezi vystavenými díly naleznete i 4 má plátna v zastoupení galerie ArtPit. (http://artpit.com/artist/klara-sedlo/)

Můžete se těšit na některé oranžovo-modré kompozice, autoportrét, ale také na zcela nový obraz, který ještě nepřišel do kontaktu s divákem (a to ani skrze internet). Takže se rozhodně stavte na ArtPrague utišit svou zvědavost a prohlédnout si jako jedni z prvních naživo čerstvou malbu :) 

Art Prague probíhá od 15. do 20.3.2016, vernisáž se koná 14.3. od 18:00 (takže pokud dorazíte, rozhodně se uvidíme! Nebojte se mě odchytit a hodit řeč!)
 více informací o veletrhu nalezente zde http://www.artprague.cz 

Těším se! 

Tento rok trochu jiným směrem... :)

/This year I´m taking different direction a little bit.... :)  

Fotka z mého ateliéru z minulého týdne / a photo from my studio from last week. :)

olej na plátně/oil on canvas, 95 x 120 cm

Noci, po nichž nepřichází ráno /Nights, after which there is no morning

Takový noci byly můj dětskej sen. Vždycky jsem myslela, že se nemůžou stát, protože po každý noci se rozednívá. Logicky. Jenže celý to byla jen logická hádanka. Když jsem šla spát v jedný zimní noci těsně před svítáním a probudila se zase do tmy, došlo mi, že nemožný neexistuje. 
Noc, po níž nepřišlo ráno. 
/
Such nights, it used to be mi dream when I was a child. I always thought, that it couldn´t happen, because after very night there comes mornings. Logically. But it was all just a logical riddle. One winter night I fell asleep just before the sunrise and woke up to night again. And I realised, that  ,,impossible" doesn´t exist. 
The night, after which there was no morning. 

Olej na sololitu /oil on hardboard, cca 40 x 50 cm, 2015/16