Novinky

Přednáška - dnes na ArtPrague

Dnes se uskuteční na ArtPrague (Kafkovo náměstí, P1) má přednáška ,,Proč by měl malíř umět malovat" - resp. k čemu může být vizuální zkušenost a možnost vizuálně reflektovat svá díla?
Odříkám jí za poslední 2 měsíce už potřetí :)
Mluvené slovo doplňuji prezentací (mám super obrázky:D) a v závěru diskuzí. Přijďte! Je to od 17,00 v prvním patře v místnostech Jcejka Gallery (FB). Vstup na ArtPrague (který je potřeba mít, chcete-li na přednášku) stojí 90,-, snížené 60,-.

 

ArtPrague 2017

Tento rok začíná ArtPrague už 28.2. Budu na něm zastoupena galerií JCejka Gallery , která na tomto veletrhu současného umění  představí krom jiných především mou nejnovější velkoformátovou malbu (olej na plátně, 200x180 cm), konečně dokončenou. / ArtPrague -contemporary art fair- starts this year 28.2.2017. JCejka Gallery exhibits my paintings there. And also this new one (oil on canvas, 200x180 cm), finally finished!  

Víc informací/ More info:http://www.artprague.cz/

Přijďte se podívat na AVU/ let´s visit Academy of Fine Arts in Prague

 

Zimní klauzury a dny otevřených dveří Akademie Výtvarných Umění! Dnes večer vernisáž (od 20,00),  následující 4 dny je pak škola otevřená vždy od 10 do 18,00. Mé práce najdete v ateliéru Malby III, a dnes večer a zítra odpoledne tam najdete i mě:) Přijďte, ráda podiskutuju a odpovím na otázky k mým obrazům i malbě jako takové :) //
Winter semester exhibition and doors open days at AVU (Academy of Fine Arts in Prague)! Today it´s opening (from 8 PM) and next 4 days is AVU open every day from 10 AM to 6 PM. You can find my works in Malba (Painting) III studio, door-number 32. Tonight and tomorrow anfternoon you can find there also me :) Let´s visit me, I would be happy to answer all your questions about my work or painting generally. 

Adresa/Address: U Akademie 4, Praha 7

https://www.facebook.com/events/1091806167597960/ 

Novinka/a new one

,,Peklo bylo hned vedle" (dalo by se říct z cyklu ,,NEBEPEKLORÁJ na zemi", který mi sám od sebe vzniká pod rukama )
olej na plátně, 50x70 cm, 2017
/another new painting, ,,Hell was right next to it" (we can say it´s from the ,,HEAVENHELLPARADISE on Earth" cycle, which comes into existence spontaneously :) )
oil on canvas, 50 x 70 cm, 2017

Pozvánka na mou přednášku- 19.1.2017


přednáška má téma: Proč by měl malíř umět malovat? neboli proč je pro malíře dobré a přínosné, když to umí. Koná se 19.ledna v Cafe Lajka (naproti AVU, U Akademie 4-P7 Letná) od 20:30. Těším se na vás! (přednáška bude pouze v češtině) /Invitation to my lecture on theme: ,,Why should painter  know how to paint?" which take place in Cafe Lajka (U Akademie 4, Prague 7 ) on 19.1.2017. Lecture will be only in czech :( 
 

FB: https://www.facebook.com/events/687640818072709/
 

Co se děje v ateliéru?/Whats going on in the studio?

Středeční fotka z finišování obrazu. Vlevo dole v rohu možno vidět oblečenou nohu modela - pokud je to aspon trochu možné, preferuji vždy živý model při malbě figury.
/Wednesday photo of finishing new painting. In the left corner you can see leg of a model -  if there´s at least a little possibility,  I prefer live model to a photo when painting figure.